Oto Ekspertizde Nelere Bakılıyor - Dynobil Oto Ekspertiz

Oto Ekspertizde Nelere Bakılıyor

Hayalinizdeki Aracı Güvenle Alın

 

Araç ekspertizi bir otomobilin derinlemesine incelenmesi işlemidir. Bunun için ilgili aracın bir çok testten geçirilip performans değerlendirmesi yapılır. Oto ekspertiz firmaları birbirinden farklı değerlendirme yöntemleri kullanabilmelerine rağmen ortak amaç hepsinde aynıdır; aracı daha yakından tanımak. Oto ekspertiz özellikle ikinci el araç alım satımının yapıldığı dönemlerde alıcının ilerde mağduriyet yaşamaması için hayati önem taşımaktadır. Alıcı bu testler sonucunda alacağı aracı tüm detaylarıyla görebilmekte ve buna göre hareket edebilmektedir. Ekspertiz işleminde araca uygulanacak testler şunlardır:

-Motor Testi

-Süspansiyon Testi

-Fren Testi

-Kaporta Boya Analizi

-Yanal Kayma Testi

-Donanım Kontrolü

-Elektrik Kontrolü

-OBD Beyin Kontrolü

 

Bu testlerle beraber aracın dış yüzeyinden iç donanımına kadar her şey detaylı olarak kontrol edilir ve sonucunda aracın kondisyon durumu ortaya çıkar. Araçtaki boyalı veya değişen bölgeler, motor durumu, lastik durumu, araç içi donanımlarının doğru çalışıp çalışmadığı gibi bir çok özellik bu testler sonucunda ortaya çıkmaktadır.

 

Performans Göstergeleri Nelerdir?

Oto ekspertizde nelere bakılıyor konusunda firmadan firmaya kullanılan aletler değişiklik gösterse de testler sonucu ortaya çıkacak performans göstergeleri benzerdir. Kapsamlı bir ekspertiz işleminde otomobilin dış yüzeyinden iç donanımlarına kadar bir çok önemli parçaları teste tabi tutulur ve aracın geçmişinde hangi işlemlerden geçtiği  veya hali hazırda yürüyen aksamında veya donanımında bir sıkıntı olup olmadığı anlaşılabilir. Araç oto ekspertiz cihazları ile yapılan kontrolünden çıktıktan sonra oluşturulan raporda bazı performans göstergeleri bulunmaktadır. Bunlar araca yapılan testler sonucu ortaya çıkan bulgulardır. Bunlar;

-Motor Performans Göstergesi

-Fren Performans Göstergeleri

-Süspansiyon ve Yanal Kayma Göstergeleri

Araçta performans ölçümlerine ek olarak aynı zamanda donanım tarafında da bir çok özellik arıza denetimine tabi tutulmaktadır. Bu denetimler aracın günlük kullanımı ve gelecekteki performansının en az etkilenmesi için hayati önem teşkil etmektedir. Gelişmiş araç ekspertiz cihazları sayesinde aracın airbag donanımından şaselerine kadar tüm iç donanımlarına erişim sağlanabilmekte ve arıza kontrolü yapılabilmektedir. Bu alanda kontrol edilen iç donanımlar şu şekildedir;

-İç Aydınlatma

-Direksiyon Kontrol

-Klima Kontrol

-Yol Göstergesi Kontrol

-Airbag Kontrol

Bu donanımların kontrol edilmesi sayesinde araç sahibi aracının iç donanımlarının durumundan haberdar olmakta ve herhangi bir arıza durumunda bunu önceden farketmiş olmaktadır. Alıcı eğerki sorunu aracı satın almadan önce farketmişse bunu satıcıyla konuşarak arızanın tamirini isteyebilir veya aracı almaktan vazgeçebilir. Böylelikle ilerde oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmiş olunur.

Oto Ekspertiz Neden Bu Kadar Önemli?

Özellikle ikinci el otomobil alım satımında karşılıklı güven pek mümkün olmamaktadır. Gerek alıcının araç hakkında eksik bilgilendirilmesi gerek aracın alımı sonrası ilerde ortaya çıkan sorunlar sonucunda insanlar daha güvenilir kaynaklara yönelmek istemişlerdir. Ekspertizler bu noktada gerçek güveni sağlamaktadırlar. Araç alım satımında alıcının aracı bir oto ekspertize göstermesi ve yetkili ekspertiz tarafından yapılan denetim sonucunda çıkan raporda aracı tam anlamıyla inceleyerek satın alması mümkün olmaktadır.  Bu şartlar altında alıcının aklında şüphe kalmamakta ve içi rahat şekilde alışverişini yapmaktadır.

Oto Ekspertizde Ücretlendirme Nasıl Olmaktadır?

Aracını araç ekspertiz yaptırmak isteyen kişi, aracını hangi testlere tabi tutmak istediğine karar verdikten sonra yapılacak testler sonucu ilgili firma tarafından bir fiyat fatura edilir. Bu fiyat ilgili firmaya, ilgili firmanın bulunduğu il ve ilçeye, ilgili firmanın sunduğu paketlere göre değişebilmektedir. Oto ekspertiz açmak maliyetli bir yatırım olduğundan dolayı her ne kadar ekspertiz yapılacak firma değişse de oto ekspertiz fiyatları yapılacak testlere göre çok fazla değişmemektedir.

Dynobil Oto Ekspertiz Firması olarak verdiğimiz hizmetle gerek kurumsal gerekse kurumsal olmayan firmalara özel oto ekspertiz satışları gerçekleştiriyoruz. Kaliteli malzemelerle imal edilen cihazlarımız aynı zamanda son teknolojik donanımlara sahiptir. Fiyat aralığı olarak sunduğumuz uygun fiyat politikası sayesinde en fazla tercih edilen oto ekspertiz firması olma özelliğini de elimizde bulunduruyoruz.

Dynobil Oto Ekspertiz Firması olarak ülkemiz genelinde 90’dan fazla firmaya ekipman sağlıyoruz. Özellikle kurumsal firmalar için yaptığımız özel çalışmalar ve özel ekspertiz cihazları sayesinde müşteri portföyümüz hızla büyümeye devam ediyor.

Türkiye Çapında Güvenilir Oto Ekspertiz Noktaları

Özellikle vurguladığımız gibi oto ekspertiz sektöründe güven en temel olgudur. Ekspertiz sırasında yapılacak en ufak hata ya da cihazlardan kaynaklanan hatalı test işlemi sonucunda insanların mağdur olmasına sebebiyet verilebilir. Bu gibi durumlar insanların o firmaya karşı olan güvenini sona erdireceği için firmanın da sonu anlamına gelecektir.

Sizde, bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına ülke çapında farklı farklı bölgelerde 90’dan fazla firmaya ekipman sağlayan Dynobil Oto Ekspertiz Firması‘yla çalışabilirsiniz. Son teknolojiye sahip ekipmanlarıyla uygun fiyat aralığında hizmet politikasını benimseyen Dynobil Oto Ekspertiz Firması Türkiye genelinde 2 Milyondan fazla müşteri, 5 Milyondan fazla araç testi kapasitesinde hizmet veriyoruz.

Bilgi Almak İster Misiniz?

Profesyonel Yaklaşım ve Kaliteli Ekspertiz Hizmeti mi Arıyorsunuz?

Hemen Dynobil İle İletişime Geçin.