Oto Ekspertiz Fiyatları Neye Göre Belirlenir - Dynobil Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Hayalinizdeki Aracı Güvenle Alın

Firmalar oto ekspertiz fiyatları belirlenirken sundukları hizmet karşılığı bir çok faktörü göz önünde bulundurmaktadırlar. Bunlardan başlıcaları; hizmet sundukları iş yerinin varsa kirası, çalıştırdıkları personel sayısı, kullandıkları aletlerin çeşitliliği ve pahalılığı gibi bir çok gider kalemini ekleyerek oto ekspertiz işlemine fiyat biçmektedirler. Firmalar müşterinin istediği testi kendi seçebildiği durumlarda her test başı ayrı ücret alırken, önceden hazırlanmış fiyat paketleri ile bu paketlere dahil testlerin tamamı uygulanıp paket ücreti harici ek bir ücret almadıkları teklifler de hazırlarlar. Bu paketlere dahil olanlar;

-Kaporta Boya Analizi

-Araç Dinamik Testi

-Araç Altı Kontrol

-İç Ekspertiz

-Dış Ekspertiz

-Fren ve El Fren Testi

Bu testlerle beraber aracın dış yüzeyinden iç donanımına kadar her şey detaylı olarak kontrol edilir ve sonucunda aracın kondisyon durumu ortaya çıkar. Araçtaki boyalı veya değişen bölgeler, motor durumu, lastik durumu, araç içi donanımlarının doğru çalışıp çalışmadığı gibi bir çok özellik bu testler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Buna göre alınan detaylı ekspertiz fiyatları sonucu araç hakkında birçok bilgi edinilebilmektedir.

Motor Ekspertizinde Fiyatlar Nasıl Değişiyor?

Motor ekspertiz fiyatları belirlenirken bu testte bakılacak iç donanım bölgelerinin çeşitliliği göz önüne alınır. Bir motor ekspertiz işleminde motor bölümündeki her parça detaylı olarak incelenir ve motordaki performansın 100 üzerinden değeri ortaya çıkarılır. Bu oran belirlenirken birçok donanım parçasının performans değerleri denetlenir. Motor ekspertizinde bakılacak noktalardan bazıları şunlardır;

-Motor Elektrik tesisatı

-Akü

-Fren Hidroliği

-Yakıt Sistemi ve Sızdırmazlık

-EGR Valfi ve Enjektör Kontrolü

-Klima Radyatörü ve Klima Boruları

Aracın iç dinamiğini anlama konusunda hayati önem taşıyan motor ekspertizi aracı tanıma açısından oldukça önemlidir. Aracın performansını etkileyen tüm faktörlerin denetlendiği motor ekspertizi sonucu aracın kaput altındaki parçalarının detaylı kontrolü sağlanır.

Kaporta Ekspertizinde Fiyatlar Nasıl Değişiyor?

Kaporta ekspertiz fiyatları testte uygulanacak faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Araç kaporta testinde aracın dış yüzeyindeki boyalı parçalar, değişen parçalar, göçükler ve kaplama bölgeler gibi birçok gözle görülmesi zor olan faktörler görülebilir hale gelmektedir. Alıcı araç kaporta testini yaptırarak aracındaki dış metal kaplamaların ne gibi aşamalardan geçtiğini de daha yakından görebilmekte; eğer alıcıysa satıcının araç hakkında söylediği değişen parçaları bu test sayesinde doğrulayabilmektedir.

Detaylı Ekspertiz Yaptırmak Gerekli Mi?

İkinci el araç alım satımında, satıcı taraf bazen doğru bilgi vermekten kaçınmaktadır ve bu durum dolayısıyla aracı derinlemesine kontrol ettirmeden alan alıcı ilerde mağdur olabilmekte; bu mağduriyetini kanıtlayamamaktadır. Araç alımında her ne kadar ekspertiz ücretinden kaçınılma taraftarı çok olsa da derinlemesine bir ekspertiz hizmetinden faydalanmak alıcı açısından oldukça yararlı bir karar olacaktır. Aracın hasar kaydından, hasar kaydının araçta yol açtığı sorunlara kadar her şey oto ekspertiz sayesinde mümkün olmaktadır. Araç ekspertiz fiyatları çoğu zaman alıcıya fazla gelmekte ve bu masraftan olabildiğince kısma yoluna gitmektedirler. Ancak bu ücret, alınan hizmetin değeri bakımından oldukça katlanılabilir bir ücrettir. Masrafından kaçınılan bir oto ekspertiz hizmetinden sonra ortaya çıkabilecek herhangi bir kronik sorun araca ekspertiz ücretinin 2-3 katı kadar daha fazla masrafa yol açabilir. Bundan dolayı tedbiri önceden almak ve alım satımını gerçekleştirmeden aracı detaylı olarak kontrol ettirmek her açıdan karlı bir yatırım olmaktadır.

Siz de 2. el alım ve satımında güvenilir oto ekspertiz sonuçlarına ihtiyaç duyuyorsanız Dynobil’i tercih edebilirsiniz. Hemen şimdi web sitemizi inceleyerek sunduğumuz hizmetleri keşfedebilir, merak ettiğiniz tüm konularda aradığınız yanıtları bulabilirsiniz.

Dynobil Oto Ekspertiz Firması olarak verdiğimiz hizmetle gerek kurumsal gerekse kurumsal olmayan firmalara özel oto ekspertiz satışları gerçekleştiriyoruz. Kaliteli malzemelerle imal edilen cihazlarımız aynı zamanda son teknolojik donanımlara sahiptir. Fiyat aralığı olarak sunduğumuz uygun fiyat politikası sayesinde en fazla tercih edilen oto ekspertiz firması olma özelliğini de elimizde bulunduruyoruz.

Dynobil Oto Ekspertiz Firması olarak ülkemiz genelinde 90’dan fazla firmaya ekipman sağlıyoruz. Özellikle kurumsal firmalar için yaptığımız özel çalışmalar ve özel ekspertiz cihazları sayesinde müşteri portföyümüz hızla büyümeye devam ediyor.

Türkiye Çapında Güvenilir Oto Ekspertiz Noktaları

Özellikle vurguladığımız gibi oto ekspertiz sektöründe güven en temel olgudur. Ekspertiz sırasında yapılacak en ufak hata ya da cihazlardan kaynaklanan hatalı test işlemi sonucunda insanların mağdur olmasına sebebiyet verilebilir. Bu gibi durumlar insanların o firmaya karşı olan güvenini sona erdireceği için firmanın da sonu anlamına gelecektir.

Sizde, bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına ülke çapında farklı farklı bölgelerde 90’dan fazla firmaya ekipman sağlayan Dynobil Oto Ekspertiz Firması‘yla çalışabilirsiniz. Son teknolojiye sahip ekipmanlarıyla uygun fiyat aralığında hizmet politikasını benimseyen Dynobil Oto Ekspertiz Firması Türkiye genelinde 2 Milyondan fazla müşteri, 5 Milyondan fazla araç testi kapasitesinde hizmet veriyoruz.

Bilgi Almak İster Misiniz?

Profesyonel Yaklaşım ve Kaliteli Ekspertiz Hizmeti mi Arıyorsunuz?

Hemen Dynobil İle İletişime Geçin.